LGS, YKS sınavlarının çocuklarımızın hayata karışıp bir meslek sahibi olmasında gidilen yolda çok önemli bir adım olduğu tartışılmaz. Çocuklarımızın geleceklerini belirleyecek olan sınavlarda ne kadar zorluk çektiklerini endişelendiklerini gördük. Daha fazla desteğe ihtiyaç duyduklarını düşünerek Sınava Hazırlık Kulübü’nü oluşturduk. Odyomed olarak çocuklarımızın yaşadığı her zorlukta onların yanındayız. Okul çağı ve sonrası çocuklarımızın destek eğitim programı içerisine dahil ettiğimiz Sınava Hazırlık Kulübü’nde yapacağımız derslerle sınıflarında anlamakta zorlandıkları, geç kaldıkları, geçmişte eksik kaldıkları bilgileri tamamlayarak en yetkin bir şekilde sınava hazırlanmalarını amaçladık.

Sınava Hazırlık Kulübü’yle kalabalık gruplarda öğrenme sorunu yaşayan öğrencilerimizi daha az ve eşit dağılmış gruplarda sınavlara hazırlıyoruz. Kulüplere katılacak öğrencilerimiz işitme kaybı/ konuşma bozukluğu hakkında uzman olan eğitimciler ile ders yapacakları için derslerini daha kolay anlayacaklar. Grup içinde özgüvenleri artacak ve test çözmek onlar için kolaylaşacak. Eğitmenlerimiz tercih ve yerleştirilme dönemlerinde de öğrencilerimizi desteklemeye devam edecekler. Süreç boyunca onlara rehberlik edecek, özel çalışma programları düzenleyeceğiz.

Sınava Hazırlık Kulübü,

– 8. 9. 10. 11. ve 12. sınıfta okuyan öğrencileri kapsar.

– 8. sınıf öğrencileri için LGS, lise öğrencileri için ise YKS’yi temele alır.

– 8. Sınıf LGS için Türkçe ve Matematik temele alınarak grup çalışmaları yapılır. Konular müfredat ile paraleldir. Öğrencilerimize ilgili eğitimcilerimiz tarafından seçilen kaynak kitaplar aldırılır. Ayrıca eğitimcilerimiz tarafından hazırlanan kısa notlardan oluşan konu kitapçıkları da bireylere verilir.

– Lisedeki tüm öğrencilerimiz için üniversite sınavına (YKS) hazırlık çalışmaları 9. sınıf itibari ile başlar. Öncelikli olarak Türkçe’de okuduğunu anlama ve yorum- analiz becerileri ile dilbilgisi becerilerini desteklenir. Matematik dersinde sayılar ve işlemler ile aritmetik hızı artırmak, problem çözmek ve sınavda yer alan konular hakkında öğrencileri desteklemek hedeflenir. Bu süreçte öğrencilere eğitmenler tarafından kaynak önerisi yapılır. Ayrıca eğitimciler tarafından hazırlanan kısa notlardan oluşan konu kitapçıkları da verilir.

– Kulüp içerisinde özellikle YKS için yıllara yayılan konular iyice pekiştirilecek, eksikler tamamlandıktan sonra üst düzey konu ve sorulara yer verilecektir. 4 yıllık süre zarfında okuma, anlama olarak desteklenecek öğrenciler sözel olarak gelişecek, sosyal bilgiler alanında da başarı göstereceklerdir.