HAKKIMIZDA

Kurucumuz

Elçin Mıhçı

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Libero quas aspernatur ea, repellendus delectus autem excepturi voluptate eligendi et atque sapiente unde esse nemo aperiam alias, fuga, iure consectetur minima.

1987

Odyomed’in temeli bundan 36 yıl önce 1987’de bugün hala faaliyet gösteren ve o zamanın en modern kliniği olan Grup Medika Kulak Burun Merkezinin bünyesinde açılan Odyoloji kliniği ile başladı. Kurucumuz Elçin Yongacı Mıhçı Bursa’nın ilk Odyoloji Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı olarak çalışmalarına burada başladı.

1988

1988 yılında Mıhçı, işitme kayıplı bireylere uygulanan odyolojik test ve değerlendirmelerin, işitsel rehabilitasyon ve konuşma & ses bozukluklarının birbirinden ayrı düşünülmemesi gerektiğini gösteren önemli çalışmalar yaptı.

1994

Çağdaş odyolojik test ve değerlendirmeler yanında işitme kaybı olan bireylerin eğitimi ve konuşma bozuklukları alanında yaptığı çalışmalar bir süre sonra Grup Medika bünyesinden taşınca 1994 yılında Odyomed Odyoloji Dil, Konuşma ve Ses Bozuklukları Merkezi olarak ayrılarak bağımsız bir kuruluş olarak çalışmalarına başladı ve rehabilitasyon hizmetleri kurumsal olarak başlamış oldu.

Ülkemizde işitme kaybı ve konuşma bozuklukları alanında ilham veren bir kuruluş olmak, işitme kayıplı ve konuşma bozuklukları olan bireylerin bu problemleri aşarak yaşama karışmalarını sağlamak misyonu ile ilk günden beri çalışmalarını sürdüren Odyomed, bu alanda bir çok yeniliği başlatmış ve birçok yeniliğin öncüsü ve uygulayıcısı olmuştur.

1995

1995 yılında Sanayi Odyolojisi alanındaki çalışmalarda Odyomed, gürültünün zararlı etkilerinden çalışanların korunması üzerine ülkemizdeki ilk modern uygulamaları yapmıştır.

1996

1996’da işitme cihazları alanında Amerika/Starkey işbirliği ile ülkemizdeki ilk kanal içi işitme cihazı uygulamaları Odyomed’de başlamıştır.

Kurulduğundan beri yenidoğan işitme taramalarını başlatan Odyomed yine kurulduğundan beri işitme kayıplı ve konuşma bozukluğu rehabilitasyonu olan bireylerin rehabilitasyon çalışmalarını başlatmış ve sürdürmektedir.

2001

2001 yılında Bursa’da ilk olarak ileri derece işitme kaybı olan bireylere uygulanan, bu bireylerin hayata karışmasını sağlayan ve alandaki teknolojik bir devrim olan “koklear implant” ameliyatı kurumumuz tarafından alınan kararla gerçekleştirilmiştir ve akabinde “koklear implant” uygulamalarının rehabilitasyonu yine Odyomed’de başlamıştır.

Odyolojinin özel bir alanı olan pediatrik odyoloji, özellikle bebeklik çağındaki işitme kayıplarının tanılanmasında kurulduğu günden beri yüksek teknoloji ve uzmanlığı bir araya getirerek çalışmaktadır.

2002

2002 yılında işitme kayıplı çocuklara ve ailelerine yönelik “aile eğitimi” programımız başlamıştır.

2003

2003 yılında Türkiye’de bir ilk olarak uzman odyoloğumuz Elçin Mıhçı, işitme kayıplı bebeklerin ve çocukların “ işitsel sözel yöntemle” işiterek konuşmalarını sağlamak için ülkemizdeki ilk çalışmaları başlatmıştır ve bu çalışmalar halen daha sürmektedir.

2004

2004 yılında işitme kayıplı çocukların rehabilitasyonunda AVT(Auditory Verbal Therapy) programımız açılmıştır ve terapilere aile katılımı sağlanmıştır.

2006

2006 yılında ülkemizde özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin yasal olarak kurulması ile Odyomed özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi Bursa’nın ilk merkezi olarak tescillenmiştir.

2008

2008 yılında Odyomed “İşit, Konuş, Hayata Karış” sloganıyla İsveç’te Avrupa Birliği projesi başlatmıştır.

2010

Odyomed işitme ve konuşma bozuklukları alanlarında rehabilitatif ve terapatik yaklaşımlar uygularken, 2010 yılından beri rehabilitasyon eğitimleri kapsamında akademik destek programlarını devreye almıştır.

Konuşmadaki telaffuz ( artikülasyon) bozuklukları, akıcılık sorunları (kekemelik), gecikmiş konuşma rehabilitasyonu Odyomed ile başlamış ve hala sürmektedir.

2015

2015 yılında özel eğitim amaçlı inşa edilmiş kendi binasını oluşturan Odyomed aynı yıl içerisinde yine Bursada bir ilk olan Özel Eğitim Anaokulu’nu hayata geçirmiştir.

2017

2017 yılında oyun/aktivite odaklı grup seanslarımız devreye alınmıştır.

2020

Başladığı günden beri sürdürdüğü odyoloji ve işitme cihazları faaliyetlerini 2020 yılında çağdaş bir anlayışla yaptığı Odyoloji ve İşitme Cihazı Merkezi binasında sürdürmeye başlamıştır.

2023

Geçen 36 yılda binlerce işitme kayıplı ve konuşma bozukluğu olan kişi Odyomed’deki programlarını tamamlayarak yaşamın doğal akışına işiterek konuşan bireyler olarak karışmışlardır.

İşitme kaybı ve konuşma bozukluğunun kader olmadığını, bunun aşılabileceğini biliyoruz. Bu bizim uzmanlığımız. İlk günkü kadar coşkulu ve azimliyiz. Odyomed’de her gün işe bu duygularla geliriz.

Sohbet penceresi aç
1
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?